O mnie

Wykształcenie​

Z zawodu psycholog, absolwentka Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, na kierunku psychologia o specjalności rodzinnej.

Jestem psychoterapeutką w trakcie czteroletniej szkoły psychoterapii w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym, akredytowanej przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne (PTP) oraz Polskie Towarzystwo Psychoterapii Psychodynamicznej (PTPP).

Pracuję w nurcie psychodynamicznym, opartym na metodzie TFP (Transference-Focused Psychotherapy).

Poszerzam swoją wiedzę oraz zdobywam doświadczenie udzielając konsultacji psychologicznych, prowadząc psychoterapię, biorąc udział w regularnej superwizji oraz szkoląc się poprzez udział w kursach edukacyjnych i konferencjach naukowych.

 

Doświadczenie

Odbyłam praktyki w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej dla dzieci i młodzieży w Lublinie oraz prowadziłam wsparcie psychologiczne w Akademickim Centrum Wsparcia na UMCS w Lubline.

Doświadczenie zdobywałam w prywatnych gabinetach psychologicznych w Trójmieście, w tym między innymi współpracowałam z Psychosportica Przemyślany Ruch oraz Centum Psychoterapii i Pomocy Psychologicznej Empathy House.

Pracowałam na Oddziale Rehabilitacji Neurologicznej w Kociewskim Centrum Zdrowia w Starogardzie Gdańskim. Praca w szpitalu pozwoliła mi na zdobycie doświadczenia w kontakcie z osobami starszymi oraz z problemami na tle klinicznym. 

Współprowadziłam grupę wsparcia dla dzieci i młodzieży w Stowarzyszeniu Wsparcia i Interwencji „Support” w Sopocie.

Obecnie pracuję i prowadzę konsultacje psychologiczne oraz psychoterapię w nurcie psychodynamicznym stacjonarnie w prywatnym gabinecie w Gdańsku oraz terapię online dla osób dorosłych.  Prowadzę konsultacje oraz terapię w Ośrodku Terapii i Diagnozy JASPIK dla młodzieży od 12. roku życia.

Piszę artykuły psychologiczne (zakładka: Blog) oraz prowadzę konto na Facebooku: Psycholog Alicja Rudzińska, gdzie można znaleźć treści psychoedukacyjne, materiały do pracy własnej oraz e-booki ćwiczeniowe. 

Kursy i szkolenia

Ukończyłam szkolenie w zakresie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR), szkolenie na temat komunikacji z osobami ze spektrum autyzmu, szkolenie z rozwoju emocjonalnego dzieci, a także z pracy z małoletnimi z podejrzeniem wykorzystania seksualnego oraz interwencji kryzysowej.

Szkoliłam się w tematyce zaburzeń psychosomatycznych, zaburzeń lękowych, a także ukończyłam szkolenie dotyczące przeżywania żałoby oraz odczuwania myśli suicydalnych. Zrealizowałam szkolenie z podstaw terapii poznawczo-behawioralnej w psychologii sportu.

Odbyłam kurs ze wsparcia psychoterapeutycznego dla osób po doświadczeniu traumy pod opieką prowadzących ze Stowarzyszenia NEST.

Ukończyłam staż psychoterapeutyczny w Ośrodku Terapeutyczno-Szkoleniowym w Lublinie w nurcie psychodynamicznym.

______________________________________

Lubię kontakt z drugim człowiekiem, żywą rozmowę, spotkanie z osobą, która poprzez słowa może wyrazić siebie na wiele sposób. Otwartość, ciekawość i zaangażowanie to cechy, które sprzyjają dobrej relacji – zarówno prywatnej, jak i terapeutycznej i na tym opieram swoją pracę w gabinecie.

Scroll to Top