Konsultacja online

Konsultacja online – czego potrzebuję? Jak się przygotować?

Jeśli jest to Twoja pierwsza wizyta psychologiczna, niezależnie od formy (stacjonarna/online) ?? wróć do poprzedniego wpisu, aby dowiedzieć się czy i co warto przygotować na pierwszą konsultację, niezależnie od formy, jaką wybierzesz.

Spotkanie psychologiczne online wygląda tak samo jak wizyta stacjonarnie, z pewnymi ograniczeniami.

Aby podjąć współpracę, wymagane są:

? dostęp do Internetu ?

? dostęp do kamery ?

? dostęp do mikrofonu ?

Oczywiście te warunki nie są po to, żeby zestresować pacjenta, nagrywać czy w inny sposób uwieczniać jego wizerunek, ale po to, by utrzymać kontakt, jak najbardziej zbliżony do tego w czasie i miejscu rzeczywistym.

W relacji terapeutycznej to, co przekazujesz werbalnie (słownie) jak i to, jak reaguje Twoje ciało (komunikat niewerbalny) są istotnym elementem terapii! ??

O ile w gabinecie podczas spotkania stacjonarnego obowiązkiem terapeuty jest zapewnienie pacjentowi bezpiecznych warunków do pracy, o tyle w formie online zadanie to spoczywa na pacjencie. Decydując się na konsultacje poprzez Internet, zadbaj o swój komfort – ciche, wygodne dla Ciebie miejsce, w którym nikt i nic nie będzie Ci przeszkadzał czy rozpraszał. Jeśli chcesz, możesz skorzystać ze słuchawek. Od ciebie zależy, z jakiego urządzenia się połączysz. Może to być komputer, laptop, czy telefon. Pamiętaj jednak o dostępie do kamery i mikrofonu.

W konsultacji psychologicznej ze mną nie musisz instalować dodatkowych programów, czy zakładać kont. W dniu spotkania otrzymasz link do wizyty. ?

Konsultacja trwa 50 minut.

Jeśli potrzebujesz wsparcia psychologicznego, konsultacji czy terapii, a nie jesteś z okolic Trójmiasta, umów się na wizytę w formie online – korzystaj z pomocy z dowolnego miejsca, w którym właśnie się znajdujesz. ?

Tel.: 883 444 516
E-mail: rudzinska.alicjaa@gmail.com

Scroll to Top