Ghosting – czym jest?

Nie chodzi o to, że ktoś chce zakończyć relacje, pożegnać się i rozpocząć nową drogę. Ghosting, to znikanie niczym duch, bez słowa wyjaśnienia. 💢

Ghosting może pojawić się na każdym etapie relacji – w fazie zapoznawania się, zakochania, czy w trwałej relacji (jednak tutaj rzadziej). 

🔵 poznajesz przez Internet chłopaka, od kilku dni/tygodni wymieniacie dużo wiadomości, oboje twierdzicie, że super Wam się rozmawia. Może nawet zdążyliście pogadać na telefonie i/lub na wideo? Pora przejść na spotkanie w realu. Oboje chcecie się w końcu poznać na żywo, próbujecie ustalić dogodny termin i… Twoje wiadomości pozostają w próżni. Nie zostają wyświetlane, nie dostajesz odpowiedzi, telefonów. Czujesz się, jakby druga strona wyparowała. 🌪️

🔵 jesteś w fazie zakochania, Wasza relacja trwa kilka miesięcy. Spotykasz się z super dziewczyną, masz wrażenie, że wiele Was łączy i dobrze spędzacie razem czas. Pewnego dnia jesteście umówieni na lunch, ale ona nie przychodzi. Nie odbiera telefonów. Nie odpisuje na wiadomości. Być może czujesz się oszukany? Olany? Pojawiają się obawy co mogło się stać? Nigdy więcej dziewczyna się nie odezwała. 

To tylko przykłady wyjścia z relacji bez słowa. Nieważne, czy znasz kogoś kilka dni, czy kilka miesięcy. Ghosting to opuszczenie drugiej osoby, bez słowa wyjaśnienia i pomimo zaangażowanych zasobów (emocjonalnych, fizycznych, materialnych). 

Z dużym prawdopodobieństwem pojawi się smutek, obawa, a może lęk? 

👉🏻 „Czy coś się stałego? Może wydarzyło się coś złego?”

👉🏻 „Czy napisałam coś nie tak? Może się obraził? Jestem taka beznadziejna!”

🔺 próba uniknięcia konfrontacji z trudnym wydarzeniem/emocjami 

🔺 chęć odsunięcia od siebie i brak mierzenia się z reakcją drugiej strony 

🔺 myśl, że tak będzie „łatwiej i mniej boleśnie” dla każdego. 

Problem jest bardziej złożony, jednak na potrzeby postu, zatrzymamy się dzisiaj na tym. 

💡 Jeżeli czujesz, że nie jest Ci dobrze w relacji, którą tworzysz, powiedz o tym otwarcie. Możesz wykorzystać którąś z propozycji: 

🟢  „Miło było Cię poznać, a nasze spotkania były naprawdę fajne. Czuję jednak, że na tą chwilę potrzebuję czegoś innego.”

🟢 „Wydaje mi się, że do siebie nie pasujemy, mamy inne wartości/cele/oczekiwania. Życzę Ci wszystkiego dobrego!”

🟢 „Będę z Tobą szczery, bo szanuję Twój oraz swój czas. Nie chcę kontynuować tej relacji.”

Tel. 883 444 516
E-mail: rudzinska.alicjaa@gmail.com

Scroll to Top